Zielone serca zagrały dla WOŚP. Finały charytatywnych licytacji Gdańskiego Zarządu Zieleni

Za nami dwa wyjątkowe spotkania ze zwycięzcami licytacji, zorganizowanych przez Gdański Zarząd Zieleni dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pani Anna oraz pan Dominik odebrali swoje nagrody – niezwykły spacer z przewodnikiem po Palmiarni w Parku Oliwskim oraz indywidualny projekt ukwiecenia balkonu. Był to czas pełen pozytywnej energii, uśmiechu i fascynujących, botanicznych odkryć.
Pani Anna (w środku) wraz ze swoimi bliskimi zwiedziła Palmiarnię w Parku Oliwskim. Przewodnikiem po botanicznych zakamarkach był dr Piotr Madanecki (z lewej)
Pani Anna (w środku) wraz ze swoimi bliskimi zwiedziła Palmiarnię w Parku Oliwskim. Przewodnikiem po botanicznych zakamarkach był dr Piotr Madanecki (z lewej)
Magdalena Kiljan/GZZ

Gdański Zarząd Zieleni z przyjemnością włącza się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przygotowaliśmy dla darczyńców dwie propozycje, które pozwoliły połączyć wymierną pomoc potrzebującym z pasją do natury. Obie licytacje doczekały się swoich szczęśliwych finałów, a pracownicy GZZ mieli zaszczyt gościć zwycięzców.

Balkon, który pomaga – Zieleń, relaks, natura, dobro

Pierwszym z gości był pan Dominik – miłośnik roślin, który wylicytował profesjonalny projekt ukwiecenia balkonu. „Każda roślina, każdy kwiat i każde światło na tym balkonie tworzą coś więcej niż piękno. To przestrzeń, która pomaga – dla Ciebie, dla natury i dla innych” – to idea, która przyświecała naszym inspektorkom przy tworzeniu tego projektu.

Katarzyna Szumała i Marta Wyrzykowska przygotowały dla zwycięzcy kilkanaście różnorodnych koncepcji – od kompozycji naturalistycznych, przez zieloną „miejską dżunglę”, aż po bogatą feerię barw, faktur i kształtów.

Wspólne rozmowy pozwoliły wyłonić elementy najlepiej odpowiadające wizji zwycięzcy. Główne założenie było proste: balkon ma nie tylko pięknie wyglądać, ale też stać się prawdziwą strefą relaksu, która działa na zmysły. Dlatego w koncepcji znalazły się rośliny o intrygujących kształtach, kolorach i zapachach – w tym kwitnące gatunki ozdobne, pnącza, trawy oraz aromatyczne zioła.

Pan Dominik wylicytował projekt zielonej aranżacji swojego balkonu. Na zdjęciu podczas konsultacji nad ostatecznym kształtem projektu w towarzystwie zastępczyni dyrektorki Gdańskiego Zarządu Zieleni ds. Utrzymania Eweliny Latoszewskiej (z lewej)
Pan Dominik wylicytował projekt zielonej aranżacji swojego balkonu. Na zdjęciu podczas konsultacji nad ostatecznym kształtem projektu w towarzystwie zastępczyni dyrektorki Gdańskiego Zarządu Zieleni ds. Utrzymania Eweliny Latoszewskiej (z lewej)
Alicja Chrzanowska/GZZ

Egzotyczne tajemnice Palmiarni Oliwskiej

Druga z nagród przeniosła zwycięzców wprost do tropików, a konkretnie do Palmiarni w Parku Oliwskim. Odwiedziła ją pani Anna, która wylicytowała ekskluzywne zwiedzanie obiektu dla siebie i swoich najbliższych. Zwycięzców oprowadzał ekspert w swojej dziedzinie – dr Piotr Madanecki, który na co dzień opiekuje się miejską kolekcją roślin egzotycznych.

Dzięki jego wiedzy spacer zamienił się w fascynującą podróż pełną botanicznych tajemnic. Uczestnicy wycieczki mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak rozpoznać płeć daktylowca, dlaczego figowiec bengalski dorobił się mrocznego przydomka „dusiciel”, a także która z roślin rosnących w Palmiarni celowo podgrzewa swoje kwiaty, aby skuteczniej wabić owady.

Spotkanie upłynęło pod znakiem wnikliwych pytań gości i szczerych uśmiechów. A jego najlepszym podsumowaniem są słowa pani Anny, która po wizycie podzieliła się z nami swoimi wrażeniami:

"Po takim oprowadzaniu trudno już patrzeć na daktylowce, araukarie i pozostałe rośliny tak samo — za każdą z nich kryje się teraz historia lub ciekawostka, którą będziemy pamiętać jeszcze długo. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tej wspólnej inicjatywie dla WOŚP. Państwo podarowali spacer i swoje zaangażowanie, a ja mogłam dołożyć swoją cegiełkę, biorąc udział w licytacji. To naprawdę fajne, kiedy każdy może wnieść coś od siebie i razem zrobić coś dobrego" – napisała do nas pani Anna.

Gdański Zarząd Zieleni jeszcze raz serdecznie dziękuje darczyńcom za okazane serce, wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wspaniale spędzony czas. Kolejne zielone licytacje już przy okazji następnego Finału!

Zapowiedzi naszych licytacji dla WOŚP na naszej stronie internetowej.


Gdańskie Centrum Kontaktu
Ogłoszenia